نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

‌در این مقاله سعی می شود به بررسی سری تلون شرکت جاینت پرداخته شود. امیدوارم مطالب در جهت انتخاب صحیح به کار آید.

‌ دوچرخه‌های تلون جاینت جز پرکاربردترین مدل در بین دوچرخه سواران می باشد. از این چرخ می‌توان برای کاربردهای مختلف استفاده کرد و می‌توان لقب دوچرخه همه کاره را به این مدل داد.( دوچرخه سواری در خیابان‌های شهر، رکاب زنی در جاده، رکاب زنی در مسیرهای کوهستانی و ناهموار حتی از این چرخ به عنوان دوچرخه سایکل توریست هم می‌شود استفاده کرد چون در مثلثی عقب این چرخ سوراخ های بستن باربند تعبیه شده است.)

نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

جنس وطراحی بدنه

طراحی این مدل از شرکت جاینت توسط رایدرهای بریتانیایی در رشته کوهستان انجام شده است و به گونه‌ای ساخته شده است که شما احساس راحتی بر روی چرخ داشته باشید و وقتی بر روی چرخ می‌نشینید سریع با آن ارتباط برقرار می‌کنید و لازم نیست یک دوچرخه سوار کارآزموده باشید.

جنس بدنه این مدل از آلیاژ مخصوص شرکت جاینت یعنی Aluxx که مواد اولی آن آلومینیوم 6061 می باشد، استفاده شده است که در کنار وزن نسبتا سبک مقاومت بالایی هم دارد.

دوشاخ

‌ در این مدل چرخ‌ها از کمک‌های روغنی قفل شو از برند SR SUNTOUR با بازی 100میلیمتراستفاده شده است. در رده‌های بالا این مدل سیستم قفل کننده به وسیله ریموت بر روی فرمان انجام می شود. شما در هنگام سر بالایی‌های تند می‌توانید کمک خود را قفل نمایید و با سرعت بیشتری رکاب بزنید و در سرپایینی و مسیرهای ناهموار قفل کمک را باز نمایید تا کمک فنر ضربات و تکان‌های دوچرخه را بگیرد و با نرمی بتوانید دوچرخه سواری نمایید.

نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

تجهیزات تلون

‌ در این مدل از طوقه‌های دو لایه و توپی‌های ساچمه ای، ساخته شده توسط خود شرکت جاینت استفاده شده است.

‌ سیستم کرپی و فرمان هم از مدل‌های ساده خود شرکت جاینت استفاده شده است که بین دوچرخه‌های کراس کانتری حرفه‌ای و دوچرخه‌های آلمانتین می باشد و نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه هستند و شما را خسته نمی کنند.

‌ سیستم چرخ‌ها هم از سایز 27.5 استفاده شده است که بین سایز 26 و 29 می باشد و باعث می‌شود تمام مزایای این دوسایز را داشته باشد.

‌ سیستم ترمزها معمولا از ترمزهای هیدرولیک رده پایین شرکت‌های تکترو و شیمانو استفاده می شود.

‌ سیستم دنده هم از رده‌های پایینی برند ژاپنی شیمانو با سرعت‌های 24 27 30 دنده استفاده می شود.

نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

نتیجه گیری

‌ اگر تازه کار هستید و دنبال دوچرخه ای می گردید که تمام نیازهای شما را برآورده نماید مدل های تلون با داشتن ایرگونومی خیلی عالی و لوازم نسبتا عالی در کنار قیمت مناسب بهترین گزینه برای شما می باشد. هر زمان هم با تمرین زیاد توانستید مهارت‌های خود را در دوچرخه سواری افزایش دهید با جایگزینی کمک چرخ خود با یک کمک رده بالاتر از نوع باد و روغن می‌توانید به صورت حرفه ای تر دوچرخه سواری کوهستان را ادامه دهید و از دنیای دوچرخه سواری لذت ببرید.

‌ ساخته شدن از آلیاژ آلوکس و سر هم شدن لوله‌های بدنه با جوش‌های با کیفیت سبب شده این مدل از مقاوت بالا و وزن سبک بهره مند شود.

نقاط ضعف

‌ کابل کشی شیلنگ ها و سیم ها از روی تنه رد شده است.

‌قیمت بالاتر در هم رده های خود از برندهای دیگر.

نقد و بررسی دوچرخه تلون جاینت

نوشته شده در تاریخ 1395/11/28 توسط سید امیر مرتضوی ورزش و سرگرمی 608

این کالا را به اشتراک بگذارید!

جستجوی وبلاگ

مقایسه 0
قبلی

No products

To be determined ارسال
0 تومان مجموع

نهایی‌کردن خرید